Lidhje

Korpusi amerikan i Paqes në Kosovë


Korpusi amerikan i Paqes në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Në Kosovë, sot filloi shërbimin e tij grupi i tretë i vullnetarëve të Korpusit të paqes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Vullnetarët e këtij korpusi, do të punojnë për dy vjet me radhë kryesisht në mësimin e gjuhës angleze nëpër shkollat fillore dhe të mesme në Kosovë.

XS
SM
MD
LG