Lidhje

Kosovë, gjen çantën me mijëra dollarë dhe e kthen


Kosovë, gjen çantën me mijëra dollarë dhe e kthen
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Do t'ju njohim sot me një histori njerëzore, që edhe pse jo shumë shpesh ndodh, është mbresëlënëse. Një i ri nga Kosova, i cili jeton prej kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendosi të kthehej në vendlindje për pushimet e verës por atij i ndodhi diçka e papritur. Në aeroportin e Prishtinës ai harroi një çantë me mijëra dollarë dhe të gjitha dokumentet. Fatmirësisht, kjo histori përfundoi mirë, falë vullnetit të mirë të një njeriu të ndershëm, i cili e gjeti çantën dhe ia ktheu të zotit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG