Lidhje

Kosovë, parlamenti parashikon seancë për vdekjen e veprimtarit të Vetëvendosjes


Kosovë, Rasti Dehari do të dalë para parlamentit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Në Kosovë, parlamenti pritet të mblidhet të martën në një seancë të jashtëzakonshme për rastin e vdekjes së veprimtarit të lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, më pesë nëntor në burgun e Prizrenit. Organizimi i seancës pasoi debate të ashpra mes shumicës dhe opozitës. Ky rast kishte ngjallur dyshime dhe reagime të shumta për mënyrën e vdekjes së të ndjerit Astrit Dehari, që sipas raportit të autopsisë të bërë publik nga autoritetet ka bërë vetëvrasje, por, me këtë raport nuk ishin pajtuar lëvizja Vetëvendosje dhe familja e të ndjerit të cilët e kanë vlerësuar të pabesueshëm.

Kosovë, Rasti Dehari do të dalë para parlamentit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

XS
SM
MD
LG