Lidhje

Kosovë, opozita me bllok të bashkuar


Kosove, opozita ne bllok te bashkuar
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Në Kosovë, partitë opozitare thanë se janë marrë vesht për një bllok të bashkuar politik për të rrëzuar qeverinë aktuale. Udhëheqësit e Lëvizjes Vetëvendosje, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën thanë sot se marrëveshjet me Serbinë dhe veprime tjera të qeverisë, si marrëveshja për kufirin me Malin e Zi e dëmtojnë rëndë shtetin e Kosovës dhe se bashkimi i tyre synon të mbrojë republikën.

Kosove, opozita ne bllok te bashkuar
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG