Lidhje

Kosovë: Partitë opozitare organizojnë një peticion


Peticioni i opozites, Kosove

Në Kosovë, partitë opozitare mblodhën mbi 200 mijë nënshkrime të qytetarëve në një peticion kundër marrëveshjeve me Serbinë dhe asaj për kufirin me Malin e Zi. Ata thanë të shtunën se peticioni që do t’u dorëzohet institucioneve vendase e ndërkombëtare dëshmon mospajtimin e qytetarëve me marrëveshjet që sipas tyre, dëmtojnë shtetin e Kosovës.

Kosovë: Partitë opozitare organizojnë një peticion
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG