Lidhje

Kosovë, priten vendimet për Forcat e Armatosura dhe zgjedhjet


Të hënën Parlamenti i Kosovës mblidhet për të vendosur lidhur me themelimin e Forcave të Armatosura, një çështje që ka nxitur shumë debate për shkak se pakicat kombëtare po kushtëzojnë votimin në favor të këtyre forcave me më shumë përfaqësim në parlamentin e Kosovës nëpërmjet vendeve të rezervuara. Debatit në Parlament pritet t’i paraprijë një takim i udhëheqësve politikë në përpjekje për të gjetur një kompromis, i cili do të hapte edhe rrugën që, pas votimit të Forcave të Armatosura, vendi të shkojë në zgjedhje të reja parlamentare.
Kosovë, në pritje të vendimit për Forcat e Armatosura
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00
XS
SM
MD
LG