Lidhje

Media Arkivi

Kosovë: Përleshje dhe të lënduar gjatë protestës


Në Kosovë, policia përdori gazin lotsjellës për të shpërndarë një grup të protestuesve në fshatin Mushtishtë të Suharekës që kishin bllokuar hyrjen e fshatit në përpjekje për të penguar pjesëmarrjen e në grupi pjesëtarësh të komunitetit serb në një festë fetare ortodokse.

XS
SM
MD
LG