Lidhje

Kosovë: Përleshje dhe të lënduar gjatë protestës


Kosovë: Përleshje dhe të lënduar gjatë protestës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Në Kosovë, policia përdori gazin lotsjellës për të shpërndarë një grup të protestuesve në fshatin Mushtishtë të Suharekës që kishin bllokuar hyrjen e fshatit në përpjekje për të penguar pjesëmarrjen e në grupi pjesëtarësh të komunitetit serb në një festë fetare ortodokse.

XS
SM
MD
LG