Lidhje

Kosovë, Alternativat për formimin e qeverisë së ardhshme


Kosovë, qeveria e ardhshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Në Kosovë, subjektet politike po presin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit për të parë mundësitë e krijimit të institucioneve të reja. Rezultatet paraprake e nxorën fitues koalicionin PDK-AAK-Nisma, por pa shumicën e mjaftueshme për ta formuar qeverinë. Kjo ka shtyrë partitë tjera që të shqyrtojnë mundësinë e krijimit të një koalicioni qeverisës. Në një bisedë për Zërin e Amerikës, ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani tregon mundësitë dhe format e krijimit të qeverisë së ardhshme.

Kosovë, qeveria e ardhshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG