Lidhje

Kosovë, rinumërim edhe në 530 vendvotime


Kosovë, rinumërim edhe në 530 vendvotime
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi për rinumërimin e fletëve të votimit të 530 vendvotime për shkak të asaj që u cilësua, mospërputhje e të dhënave të kandidatëve me ato të subjekteve politike. Ky proces dhe numërimi i votave me kusht, ka bërë që të zvarritet procesi i certifikimit të rezultatit që ka kushtëzuar dy partitë lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës për fillimin e negociatave për krijimin e qeverisë së re. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG