Lidhje

Kosova dhe rreziku i ekstremizmit


Kosova dhe rreziku i ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të organizatave të shoqërisë civile u bënë thirrje autoriteteve që të punojnë në parandalimin e shtrirjes së ideologjive të skajshme në vend. Sipas tyre, grupe të ndryshme po i shfrytëzojnë kanalet e posaçme në rrjetet sociale për të nxitur urrejtje ndaj institucioneve dhe shoqërisë në përgjithësi në Kosovë. Që nga viti 2014, autoritetet në Kosovë kanë bërë përpjekje të ndalojnë shkuarjen e qytetarëve të saj në luftërat në Siri dhe Irak, ndërsa paralajmëruan një strategji të re për t'u përballur me rreziqet brenda përbrenda Kosovës.

Kosova dhe rreziku i ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG