Lidhje

Kosovë, thirrje për ekip të përbashkët negociues përballë Serbisë


Kosovë, thirrje për një ekip të përbashkët negociues përballë Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi tha se me Serbinë janë shterur të gjitha kompromiset, që tashmë Kosova i ka bërë dhe i ka përfshirë në kushtetutën e saj. Gjatë një raportimi në qeverinë e Kosovës, ai u bëri thirrje partive politike që të bashkohen në një ekip negociues që do të mundësonte arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, që është edhe kusht drejt integrimeve evropiane të vendit. Rëndësinë e arritjes së kësaj marrëveshje e theksuan sot edhe zyrtarë të NATO-s, që po vizitojnë Kosovën.

Kosovë, thirrje për një ekip të përbashkët negociues përballë Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG