Lidhje

Kosovë, shqetësim nga gazetarët për mosndëshkim të penguesve


Dita e Lirisë së Shtypit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Në Kosovë gjatë katër muajve të parë të këtij viti në Asociacionin e Gazetarëve janë paraqitur tetë raste të pengimit të punës së gazetarëve. Gazetarët që u hodhën në një protestë të enjten me rastin e ditës ndërkombëtare të lirisë së medias, u ankuan për mungesë të sigurisë duke bërë thirrje për ndëshkimin e atyre që shkelin të drejtat e tyre dhe duke kërkuar kushte më të mira pune.

Dita e Lirisë së Shtypit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG