Lidhje

Kosovë, ndikimi i radikalizmit fetar në vend


Anketë mbi problemet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Në një raport të Programit për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara të publikuar sot në Prishtinë, thuhet se 40 për qind e qytetarëve të Kosovës mendojnë se është rritur ndikimi i radikalizmit fetar në vend. Qytetarët e anketuar ndërkaq kanë radhitur papunësinë, varfërinë dhe korrupsionin si problemet kryesore, ndërsa shumica janë shprehur të pakënaqur edhe me punën e institucioneve të Kosovës.

Anketë mbi problemet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

XS
SM
MD
LG