Lidhje

Suharekë, protestë për hyrjen e një grupi serbësh


Në Kosovë, policia përdori gazin lotsjellës për të shpërndarë një grup të protestuesve në fshatin Mushtishtë të Suharekës që kishin bllokuar hyrjen e fshatit në përpjekje për të penguar pjesëmarrjen e në grupi pjesëtarësh të komunitetit serb në një festë fetare ortodokse. Njëzetekatër persona janë arrestuar dhe disa pjesëtarë të policisë janë lënduar gjatë përleshjeve të së dielës të cilat bënë që pjesëtarët e komunitetit serbë të kthehen prapa pa e përmbushur vizitën e paralajmëruar ditë më parë. Protesta ngjalli reagime të ndryshme.

Kosovë: Përleshje dhe të lënduar gjatë protestës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG