Lidhje

Kosovë: Taksa doganore për prodhimet serbe dhe boshnjake

  • Leonat Shehu

Kosovë: Taksa doganore për prodhimet serbe dhe boshnjake

Në Kosovë, autoritetet kanë njoftuar se do të rrisin 10 për qind taksën doganore për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina, për shkak të bllokadës që këto dy vende i bëjnë prodhimeve nga Kosova. Zyrtarë të qeverisë thonë se taksat doganore për këto dy vende janë të domosdoshme, pasi kjo i kushton Kosovës disa qindra miliona euro në vit.

XS
SM
MD
LG