Lidhje

Albin Kurti i infektuar me koronavirus


Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha të mërkurën se është prekur nga koronavirusi.

Ish kryeministri Kurti e bëri njoftimin përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook.

“Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, shkroi ai.

Të martën, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se janë konfirmuar 197 raste të reja të të prekurve nga koronavirusi, ndërsa tre veta humbën jetën.

Deri të martën në Kosovë janë konfirmuar 18 mijë e 345 të infektuar, ndërsa numri i viktimave të COVID-19 ka arritur në 669.

Aktualisht sipas autoriteteve 2 mijë e 478 raste vazhdojnë të jenë aktive.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG