Lidhje

Nisma "Ta pastrojmë Kosovën"


Nisma "Të Pastrojmë Kosovën"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Në Kosovë, dhjetëra mijëra vullnetarë ju bashkuan aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”, një nismë që tashmë zbatohet në mbi 100 vende të botës. Në aksion janë përshirë shkollat, ndërmarrjet, partitë politike dhe institucionet ndërsa synohet largimi i mbi 150 deponive të paligjshme të mbeturinave në tërë vendin. Sipas studimeve të organizatave të ndryshme, ndotja në Kosovë tejkalon normat e përcaktuara me standardet evropiane.

Nisma "Të Pastrojmë Kosovën"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

XS
SM
MD
LG