Lidhje

Kosovë: Shkon në 112 numri i të prekurve me koronavirus – 6 të shëruar


Autoritetet në Kosovë konfirmuan të martën mbrëma edhe katër raste të reja të prekurve me virusin COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se dy raste janë nga Mitrovica e Veriut, 1 nga Vushtrria dhe një nga Malisheva. Rastet e konfirmuara në mbrëmje e cuan në 112 numrin e të prekurve.

Instituti tha se sot ka shkuar në gjashtë numri i pacientëve që konfirmohen zyrtarisht të shëruar nga COVID-19-ta.

Deri tani është regjistruar vetëm një rast vdekjeje nga pasojat e virusit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG