Lidhje

Kosovë: Nëntë raste të reja me COVID-19


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha të mërkurën mbrëma se pas 225 testeve, u konfirmuan 9 raste të reja të të prekurve nga koronavirusi.

Prej tyre 4 raste janë nga komuna e Prizrenit, 3 raste nga komuna e Malishevës dhe nga 1 rast në Suharekë dhe Rahovec.

Rastet e reja e çuan në 799 numrin e përgjithshëm të të prekurve nga të cilët 22 kanë humbur jetën,

Po të mërkurën mbrëma u konfirmua se 17 persona janë shëruar duke e çuar në 249 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Aktualisht në Klinikën Infektive në Prishtinë po trajtohen 36 persona.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG