Lidhje

Vjosa Osmani infektohet me koronavirus


Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani tha të martën se është prekur nga koronavirusi.

Zonja Osmani që njëherësh është kryetare e parlamentit të Kosovës, e bëri këtë njoftim nëpërmjet llogarisë së saj në facebook duke theksuar se “në dy javët e ardhshme do të punoj nga shtëpia, duke u kujdesur që secili dokument a vendim që kërkon shqyrtim e vendimmarrje dhe që lidhet me përgjegjësitë e mia në të dy funksionet shtetërore që i ushtroj, të trajtohet në kohë. Po ashtu, një numër takimesh do t’i vazhdoj nëpërmjet platformave elektronike”.

Ajo shkroi se “përkundër kujdesit maksimal, po shihet që këto ditë virusi është kudo, më i përhapur se kurrë më parë, njëjtë i rrezikshëm si çdoherë”.

Kosovë, 16 të vdekur dhe 690 raste të reja nga COVID-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha të martën se 16 veta kanë humbur jetën dhe janë konfirmuar 690 raste të reja me koronavirus përgjatë 24 orëve të fundit.

Që nga marsi i këtij viti 30 mijë e 495 veta janë prekur nga koronavirusi, ndërsa 849 kanë humbur jetën nga pasojat e tij.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG