Lidhje

Të drejtat e njeriut në Kosovë


Të drejtat e njeriut në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Veprimtarë për të drejtat e njeriut në Kosovë shpresojnë se viti që sapo ka filluar do të jetë periudhë e shtimit të përpjekjeve për mbrojtjen dhe respektimin e këtyre te drejtave. Në një bisedë për Zërin e Amerikës, Avokati i Popullit, Hilmi Jashari thotë se në Kosovë asnjë kategori e popullsisë nuk është e kursyer nga shkelja e të drejtave të njeriut, ndërsa veçon faktin se 15 vjet që nga themelimi i këtij institucioni, Avokati i Popullit vazhdon të luajë një rol të rëndësishëm në çuarjen përpara të të drejtave të njeriut.

Të drejtat e njeriut në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG