Lidhje

Sfida për institucionet në Kosovë


Sfida për institucionet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Në Kosovë, partitë politike dështuan të zgjedhin organet drejtuese të Parlamentit të Kosovës, edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare. Për analistin e Grupit të Ballkanit për Politika, Naim Rashiti, zgjidhja e kësaj situate kërkon bisedime dhe arritje të kompromisit.

XS
SM
MD
LG