Lidhje

Kosovë: Vazhdon ikja e qytetarëve drejt BE-së


Kosovë: Vazhdon ikja e qytetarëve drejt BE-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:48 0:00

Në Kosovë, qindra qytetarë po përpiqen çdo natë të sigurojnë një vend në një nga autobusët që udhëtojnë për në Serbi, prej nga pastaj në rrugë të paligjshme synojnë një jete më të mirë në vende të Evropës Perëndimore. Me mijëra persona e kanë lënë vendin vetëm gjatë muajve të fundit dhe lëvizjet e tilla për shumë njerëz janë shenjë e pakënaqësive në rritje me udhëheqjen politike të shtetit më të ri e më të varfër të Evropës.

Kosovë: Vazhdon ikja e qytetarëve drejt BE-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:48 0:00

Shiko komentet (5)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG