Lidhje

Kosova thotë se ka marrë siguri për afrimin me NATO-n


Kosova dhe afrimi me NATO-n
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Kosova dhe afrimi me NATO-n

Në Kosovë, zyrtarët e lartë të qeverisë thanë se kanë marrë një zotim nga autoritetet e NATO-s për thellimin e bashkëpunimit dhe përfshirjen e Kosovës në programe të ndryshme të kësaj aleance. Ata thanë se kjo hap një kapitull të ri të marrëdhënieve dhe mbështetjes së NATO-s dhe fuqizon rolin e Kosovës si faktor i qëndrueshmërisë në rajon dhe në përballjen e sfidave rajonale dhe globale të sigurisë.

Kosova dhe afrimi me NATO-n
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

XS
SM
MD
LG