Lidhje

Kosova dhe çështjet e hapura në përvjetorin e pavarësisë së saj


Kosovë, përpjekje për zgjidhjen e çështjes së kufirit me Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Në Kosovë, autoritetet janë vënë në përpjekje për të gjetur një rrugëdalje lidhur me marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi një sfidë kjo me të cilën ajo po përballet për më shumë se dy vjet. Kryeministri i Malit të Zi tashmë ka shprehur vullnetin për të ndihmuar Kosovën për të zgjidhur këtë çështje e cila bashkë me arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë mbeten detyrat parësore për Kosovën në rrugën e saj drejt integrimeve evropiane. Përmbushja e detyrimeve ndëkrombëtare të Kosovës ndaj proceseve integruese, krahas punëve për të siguruar qëndrueshmërinë politike dhe ekonomike, janë çështjet më të diskutueshme në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së saj.

Kosovë, përpjekje për zgjidhjen e çështjes së kufirit me Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG