Lidhje

Kosovë, përpjekje për konsensus të gjerë për bisedimet me Serbinë


Kosovë, përgatitje për bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Në Kosovë, autoritetet janë vënë në përpjekje për të siguruar mbështetjen e dy partive opozitare në parlamentin e Kosovës, për bisedimet me Serbinë, në një kohë kur janë rritur trysnitë nga bashkësia ndërkombëtare për përshpejtimin e këtij procesi. Partitë opozitare po refuzojnë thirrjet e partive në pushtet dhe ngulin këmbë për zgjedhje të parakohshme për të siguruar, sic thuhet, legjitimitetin e institucioneve. Bisedimet ndërmjet Kosovës e Serbisë mbeten të pezulluara për shkak të tensioneve ndërmjet të dyja palëve. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Kosovë, përgatitje për bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG