Lidhje

Kosovë: Arrestohet kryetari i komunës së Istogut


Ilustrim
Ilustrim

Policia e Kosovës tha se arrestoi të premten mbrëma kryetarin e komunës së Istogut, Haki Rugova dhe dy zyrtarë të tjerë nën dyshimet për përfshirje në korrupsion.

Policia tha se ka intervistuar tre persona në cilësinë e të dyshuarve, nën dyshimin e kryerjes së veprave penale: “keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”, “konflikt i interesit” dhe “falsifikim i dokumentit zyrtar”.

Pas intervistimit me vendim të Prokurorit të Shtetit, ndaj të treve është shifruar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Haki Rugova është po ashtu nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila drejton aktualisht qeverinë e Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG