Lidhje

LDK, Vetëvendosje, përpjekje për të afruar qëndrimet


LDK, Vetëvendosje në përpjekje të afrimit të qëndrimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

LDK, Vetëvendosje në përpjekje të afrimit të qëndrimeve

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje thanë se kanë filluar takimet në përpjekje për të afruar qëndrimet për krijimin sa më të shpejtë të institucioneve të reja. Ata synojnë të krijojnë shumicën parlamentare me qëllim formimin e qeverisë, nëse dështon në këtë përpjekje, koalicioni i Partisë Demokratike, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, si koalicioni që ka të drejtën të provojë i pari formimin e institucioneve, pas zgjedhjeve të përgjithshme të 11 qershorit.

LDK, Vetëvendosje në përpjekje të afrimit të qëndrimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG