Lidhje

Politizimi i institucioneve të pavarura në Kosovë


Politizimi i institucioneve të pavarura të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:23 0:00

Në Kosovë, autoritetet thonë se po bëjnë përpjekje përmes mekanizmave të ndryshëm të parandalojnë emërimin e personave me prapavijë politike nëpër institucionet e pavarura. Politizimi i këtyre institucioneve mbetet një nga fushat më të kritikuara nga organizatat jo qeveritare dhe faktori ndërkombëtar, të cilët thonë se politizimi i tyre ka dëmtuar funksionimin e tyre e madje kanë çuar shumë të tilla drejt falimentimit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG