Lidhje

Kosovë: Papunësia, varfëria dhe korrupsioni, problemet më të mëdha


Kosovë: Papunësia, varfëria dhe korrupsioni, problemet kryesore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Në një raport të Programit për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara të publikuar sot në Prishtinë, thuhet se 80 për qind e qytetarëve të Kosovës kanë radhitur papunësinë, varfërinë dhe korrupsionin si problemet kryesore. Raporti vë në pah se këta faktorë kishin nxitur edhe valën e migrimeve të paligjshme në fundin e vitit të kaluar e fillimin e këtij viti, si dhe kanë bërë që kënaqshëmria me punën e institucioneve të Kosovës të bjerë në pikën më ultë që nga viti 2007.

Kosovë: Papunësia, varfëria dhe korrupsioni, problemet kryesore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG