Lidhje

Kosovë: Opozita kundër një ekipi të përbashkët negociues me Thaçin


Kosovë, opozita kundër një ekipi të përbashkët negociues me Thaçin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Kosovë, opozita kundër një ekipi të përbashkët negociues me Thaçin

Në Kosovë, po vazhdojnë debatet për mënyrën se si të vazhdohet me bisedimet e ardhshme me Serbinë, një proces ky që po hynë në fazën e fundit. Ndërsa presidenti Hashim Thaçi po kërkon që të krijohet një ekip i përbashkët negociues, opozita po vazhdon të kundërshtojë rolin e tij udhëheqës dhe mënyrën e qasjes ndaj këtyre bisedimeve.

Kosovë, opozita kundër një ekipi të përbashkët negociues me Thaçin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG