Lidhje

Kosovë: Reagime për mundësinë e integrimit të strukturave paralele


Në Kosovë, anëtarët e Komisionit Parlamentar për Punë të Brendshme dhe siguri thanë sot se integrimi i pjesëtarëve të strukturave paralele serbë në policinë e Kosovës është një çështje që bart me vete rreziqe për shkak të orientimeve të atyre personave. Këto komente pasuan njoftimet se kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë Hashim Thaçi e Ivica Daçiç janë pajtuar mbrëmë në Bruksel për rrugët e zbatimit të asaj pjese të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve që përfshinë këtë çështje.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG