Lidhje

BE, thirrje Kosovës për luftë ndaj korrupsionit, krimit të organizuar


BE: Lufta kundër korrupsionit në Kosovë, kusht për heqjen e vizave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Në Kosovë, Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson bëri thirrje të mërkurën për luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit si sfida thelbësore për rrugën evropiane të Kosovës. Zoti Danielsson tha se lufta kundër këtyre dukurive dhe ratifikimi i Marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi, mbeten dy kushtet e fundit për përfshirjen e Kosovën në regjimin e udhëtimit pa viza.

BE: Lufta kundër korrupsionit në Kosovë, kusht për heqjen e vizave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG