Lidhje

Kosovë, ende pa zgjidhje kriza institucionale


Kosovë, ende pa zgjidhje kriza institucionale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Në Kosovë, ende nuk ka pasur ndonjë ndryshim në bllokadën e krijuar nga mosmarrëveshjet për krijimin e institucioneve të reja. Përpjekjet e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga që të lehtësojë dialogun politik, nuk kanë dhënë ende ndonjë rezultat dhe situata ka bërë që të shtrohet edhe mundësia e zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Analistët thonë se vendi është duke u futur në një krizë të thellë dhe se qytetarët e saj po vuajnë pasojat. Ata thonë se kjo po ndikon edhe në imazhin e Kosovës jashtë vendit.

Kosovë, ende pa zgjidhje kriza institucionale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

XS
SM
MD
LG