Lidhje

Kryeministri turk Erdogan viziton Maqedoninë


Kryeministri turk Erdogan viziton Maqedoninë
Kryeministri turk Erdogan viziton Maqedoninë

Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan ndodhet për një vizitë zyrtare dy-ditëshe në Maqedoni. Turqia është e interesuar të investojë në Maqedoni dhe pritjet për shkëmbimet tregtare për këtë vit janë 400 milionë dollarë amerikanë. Zoti Erdogan po takohet me drejtues shtetërorë dhe politikë të Maqedonisë. Nesër, ai do të vizitojë Tetovën dhe Gostivarin.

XS
SM
MD
LG