Lidhje

Kryeparlamentari i Kosovës kundër heqjes së imunitetit të Fatmir Limajt


Deputeti Fatmir Limaj

Në Kosovë, kryetari i parlamentit, Jakup Krasniqi, ka përjashtuar çdo mundësi të heqjes së imunitetit të deputetit Fatmir Limaj për shkak të hetimeve që Misioni i Bashkimit Evropian po kryen ndaj tij.

Javën që shkoi, Misioni i Bashkimit Evropian arrestoi nëntë persona dhe ngriti një urdhër arresti ndaj zotit Limaj nën dyshimet për krime lufte. Zoti Limaj gëzon imunitetin e deputetit, i cili pamundëson masa ligjore ndaj tij.

Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

XS
SM
MD
LG