Lidhje

Ksamili, perla e lënë pas dore nga institucionet shtetërore


Në Shqipëri, prej shumë vitesh, ndërtimet në ishujt e Ksamilit janë ndaluar, por rehabilitimi i ishujve nga dëmet nuk është në programin e asnjë prej institucioneve shqiptare, ndonëse ata ndodhen në një nga zonat më të bukura turistike të vendit. Ambjentalistët ngrenë shqetësimin se ishujt po shkojnë drejt degradimit të plotë. Zëri i Amerikës sjell materialin e përgatitur nga gazetaret e “Qendrës për gazetari cilësore” Klaudja Karabolli dhe Fjoralba Sinoruka:

A po rrënohet Ksamili?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

XS
SM
MD
LG