Lidhje

Shkup, gjyqi për ngjarjet e Kumanovës


Në Shkup ka vazhduar seanca gjyqësore ndaj 29 të akuzuarve lidhur me ngjarjet e përgjakshme të vitit të kaluar në Kumanovë. Disa nga të akuzuarit thanë se ngjarja ishte e nxitur për qëllime politike dhe se udhëheqësit e grupit, Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj, ishin vrarë pasi i ishin dorëzuar policisë. Ndërkaq, prokuroria maqedonase i akuzon të pandehurit për vepër terroriste.

Gjyqi për ngjarjet e Kumanovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

XS
SM
MD
LG