Lidhje

Kosovë: Lirohen nga paraburgimi Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupi


Kosovë: Lirohen nga paraburgimi Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Në Prishtinë, Gjykata Themelore liroi nga paraburgimi deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupi, të cilët bashkë me dy deputetë të tjerë ndodhen në një proces gjyqësor lidhur me hedhjen e gazit lotsjellës në parlamentin e Kosovës. Përdorimi i gazit ishte pjesë e kundërshtimit të opozitës ndaj marrëveshjeve të arritura me Serbinë dhe me Malin e Zi.

Kosovë: Lirohen nga paraburgimi Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG