Lidhje

Kuvendi i Troshanit si qendër e kulturës së françeskanëve


Kuvendi i fretërve, në Troshan të Lezhës, ka nxjerrë françeskanë të shquar, si at Gjergj Fishta, Shtjefën Gjeçovi, Pashko Bardhin dhe Vinçens Prendushi, të cilët studiuan ose shërbyen këtu, duke lënë gjurmë në historinë dhe kulturën shqiptare.

Kuvendi i Troshanit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

XS
SM
MD
LG