Lidhje

Kryediplomati rus Lavrov përfundon vizitën në Serbi


Kryediplomati rus Lavrov përfundon vizitën në Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Ministri i jashtëm rus, Sergey Lavrov i jep fund sot një vizite dy ditore në Beograd gjatë së cilës e vlerësoi si të dëmshme politikën perëndimore që u kërkon vendeve të Ballkanit të zgjedhin ndërmjet Rusisë dhe perëndimit pasi që sipas tij çdo vend duhet të zgjedhë partnerët e tij në bazë të interesave kombëtare. Ai kritikoi gjithashtu politikën e Bashkimit Evropian për kushtëzimin e integrimit të Serbisë me vënien e sanksioneve kundër Rusisë dhe njohjen e Kosovës.

Kryediplomati rus Lavrov përfundon vizitën në Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG