Lidhje

Isa Mustafa rizgjidhet në krye të LDK

  • Leonat Shehu

Lidhja Demokratike e Kosovës, zgjodhi sot sërish në krye të saj zotin Isa Mustafa, aktualisht kryeministër i vendit. Rizgjedhja me aklamacion e tij nxiti kundështimin e pretendentëve për postin e kryetarit të kësaj partie që është më e vjetra në vend. Kryetari i rizgjedhur tha se Kuvendi u zhvillua në pajtim me vlerat e partisë dhe statutin e rregulloret e saj.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG