Lidhje

Liberalizimi i vizave për Kosovën


Përfaqësues organizatash joqeveritare thanë sot se Kosova ndeshet me mjaft sfida në procesin e liberalizimit të vizave, ndërsa u bënë thirrje institucioneve që ta trajtojnë me përparësi këtë çështje. Grupi për studime juridike dhe politike në Prishtinë, i cili ka bërë një studim për këtë çështje, tërheq vëmendjen në faktin se pa rezultate në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, Kosova nuk mund të llogaris në vendosjen e marrëdhënieve normale me Bashkimin Evropian.

Liberalizimi i vizave për Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG