Lidhje

Kërkesat për më shumë të drejta për shqiptarët në Luginën e Preshevës


Kërkesat për më shumë të drejta për shqiptarët në Luginën e Preshevës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se marrëdhëniet jo të mira mes Kosovës dhe Serbisë janë pengesa kryesore për integrimin dhe zhvillimin e shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Ata kërkojnë që shqiptarët në atë zonë të gëzojnë të njëjtat të drejta, sikurse edhe serbët në Kosovë.

XS
SM
MD
LG