Lidhje

Maqedoni: BDI tërheq ministrat nga qeveria


Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni ka vendosur të tërheqë ministrat dhe zëvendës-ministrat e saj nga qeveria për shkak të një skandali të publikuar rishtaz në rrjetet sociale në internet. Analistët e shikojnë këtë hap të partisë shqiptare si një manovër për përmirësimin e ndikimit tek votuesit shqiptarë. Megjithatë, ish-kryeministri dhe kryetar i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski u ka thënë mjeteve të informimit se BDI-ja nuk largohet nga qeveria por vetëm bën ndërrimin e pjesëtarëve të kabinetit.

Maqedoni: Tërheqja e zyrtarëve të BDI-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

XS
SM
MD
LG