Lidhje

Reagime pas akuzave ndaj drejtuesit të opozitës maqedonase

  • Isak Ramadani

Komuniteti ndërkombëtar ka reaguar pas akuzave që dje prokuroria dhe kryeministri maqedonas i kanë ngritur kundër drejtuesit të opozitës në vend. Ambasada amerikane bën thirrje për plotësimin e standardeve më të larta të sundimit të ligjit. Kryetari i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev akuzohet për përpjekje të dhunshme për marrjen e pushtetit, ndërkohë që ai thotë se ka mjaft dëshmi mbi veprimet kriminale të pushtetit.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG