Lidhje

Reagime pas akuzave ndaj drejtuesit të opozitës maqedonase


Reagime pas akuzave ndaj Zoran Zaevit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Komuniteti ndërkombëtar ka reaguar pas akuzave që dje prokuroria dhe kryeministri maqedonas i kanë ngritur kundër drejtuesit të opozitës në vend. Ambasada amerikane bën thirrje për plotësimin e standardeve më të larta të sundimit të ligjit. Kryetari i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev akuzohet për përpjekje të dhunshme për marrjen e pushtetit, ndërkohë që ai thotë se ka mjaft dëshmi mbi veprimet kriminale të pushtetit.

Reagime pas akuzave ndaj Zoran Zaevit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG