Lidhje

Vazhdon kriza politike në Maqedoni


Katër partitë politike më të mëdha në Maqedoni kanë filluar takimet me synimin e zgjidhjes së krizës politike që ka përfshirë vendin, por dialogu nuk po zhvillohet në nivel të drejtuesve partiakë. Dje dhe sot në Shkup ishte i dërguari i posaçëm gjerman Johannes Haindl, ndërsa të hënën atje pritet të shkojë Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, në përpjekje të zgjidhjes së ngërçit.
Maqedoni, takime për zgjidhjen e krizës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00
XS
SM
MD
LG