Lidhje

Maqedoni: Incidente parazgjedhore


Maqedoni: Incidente gjatë fushatës parazgjedhore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Në fushatën parazgjedhore në Maqedoni janë shënuar disa incidente, me thyerje xhamash të shtabeve partiake dhe dëmtime materialesh të fushatave të kandidatëve. Retorika në fushatë është po aq e ashpër sa edhe në zgjedhjet e kaluara, ndërkohë që zgjedhet e 11 dhjetorit shikohen si një test për Maqedoninë në rrugën e saj drejt integrimeve Euro-Atlantike.

Maqedoni: Incidente gjatë fushatës parazgjedhore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

XS
SM
MD
LG