Lidhje

Reagime ndaj koalicionit qeverisës VMRO-BDI

  • Isak Ramadani

Partitë VMRO-DPMNE dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë arritur një marrëveshje për koalicion të përbashkët qeveritar, ndërsa kjo ka nxitur mjaft reagime në Maqedoni, për shkak të pozitës, të vlerësuar si të dobët nga analistët, të BDI-së në bisedime. BDI-ja ka bërë të ditur se në bisedimet me VMRO-në është bërë harmonizimi i platformave dhe është theksuar nevoja për zhbllokimin e proceseve integruese të Maqedonisë.

XS
SM
MD
LG