Lidhje

Maqedoni, marrëdhëniet ndëretnike


Protestat e ditëve të fundit në Maqedoni duket se kanë përkeqësuar gjendjen e brishtë në marrëdhëniet ndëretnike në këtë vend, ndërkohë që shumë shqiptarë nuk i besojnë sistemit të drejtësisë. Nga ana tjetër, maqedonasit i mbështesin gjykatësit dhe prokurorinë dhe vendimin e fundit për dënimin me burg të përjetshëm për gjashtë shqiptarët e akuzuar për vrasjen e pesë maqedonasve, para dy vjetësh.

Situata në Maqedoni
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG